ارمغان دیار داریوش 

نمایشگاه بین المللی ایران فارما 2019


اولین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما 2014) با حضور شرکت‌های توانمند داخلی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. پس از روی کار آمدن هیئت مدیره پنجم سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، یکی از مهم ترین اهداف این دوره، برگزاری رویدادی بین‌المللی بود تا به معرفی توانمندی‌های صنعت استراتژیک داروسازی در جهان بپردازد. به همین منظور پس از یک سال وقفه، مجددا برگزاری نمایشگاه ایران فارما رقم خورد.

نمایشگاه ایران فارما 2019با حضور 500 شرکت داخلی و خارجی، برگزاری 15 کارگاه‌آموزشی، 27 هزار بازدید کننده داخلی و خارجی، مهر 1397در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد. کیفیت برگزاری این رویداد و رضایت حداکثری شرکت‌های داخلی و خارجی باعث شد تا دکتر رسول دیناروند رئیس وقت سازمان غذا و دارو، مجوز سالانه شدن این نمایشگاه را صادر کند.

ستاد برگزاری ایران فارما به منظور ارتباط گسترده میان دانشجویان و صنعت داروسازی از یک سو و همچنین با تأکید بر این موضوع که ایران فارما نه نمایشگاهی سنتی با تعدادی غرفه و بازدیدکننده، بلکه رخدادی علمی و فرهنگی است،  از سال دوم برگزاری این نمایشگاه (ایران فارما 2016) اقدام به برگزاری « نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی،پزشکی- دانشگاهی» کرده است. این نمایشگاه که با حضور ناشران تخصصی کتاب‌های سلامت محور همزمان با نمایشگاه ایران فارما برگزار می‌شود، فرصت مناسبی برای تقویت ارتباط میان دانشجویان و صنعت از یک سو و آشنایی با آخرین کتاب‌های منتشر شده در این عرصه است.

پس از برگزاری موفقیت آمیز دو دوره ایران فارما و جذب مشارکت بیش از 400 شرکت دارویی از 30 کشور جهان، ایران فارما توانست لقب بزرگترین رویداد دارویی خاورمیانه را از آن خود کند.

نمایشگاه ایران فارما 2019نیز با حضور چشمگیر شرکت‌های داخلی و خارجی در مقایسه با سال‌های قبل، 2الی 4 مهر 1398در مصلی امام خمینی برگزار شد و در این دوره 388 شرکت خارجی ، 163 شرکت داخلی و 30 هزار متخصص داخلی و خارجی از نزدیک با آخرین دستاوردهای صنعت داروسازی آشنا شدند.

از مهمترین رویدادهای این دوره ایران فارما علاوه بر برگزاری نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی- دانشگاهی، برگزاری «اولین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور» بود تا بدین وسیله ارتباط متقابل صنعت داروسازی با تمامی حوزه‌های مرتبط از جمله رسانه‌های نوشتاری و دیجیتال زیر یک سقف فراهم شود.

نمایشگاه ایران فارما 2019 در 2-4 مهر ماه 1398 در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. 

شرکت ارمغان دیار داریوش همانند سه دوره گذشته، امسال در نمایشگاه ایران فارما 2019 حضور فعال خواهد داشت.